8:00 الی 19:00

روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه

برای مشاوره حقوقی تماس بگیرید

Facebook

Twitter

Search

Menu

کسب و کارهای کوچک و مسائل حقوقی مرتبط با آن ها

کسب‌وکارهای کوچک با تعدادی از مسائل حقوقی مواجه هستند که می‌توانند از مسائل ساده با چند کاغذ بازی کوچک و پر کردن اظهارنامه‌های مالیاتی تا مسئولیت در قبال حقوق مشتریان که می‌تواند به دعوای دادگاهی نیز برسد، متغیر باشد. درک هر موضوع و ارائه راه حل از همان ابتدای مشکل، به طور کلی از طریق کمک و پشتیبانی یک وکیل اتفاق می‌افتد.

حقوق قانونی
بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک موفق به ایجاد ساختار حقوقی صحیح و قانونی کسب‌وکار در داخل شرکت خود نمی‌شوند. این امر گاها منجر به ورشکستگی یا مشکلات حقوقی در کسب‌وکار فرد می‌شود. مسائل اضافی زمانی رخ می‌دهد که سرمایه گذاران خارجی نمی‌توانند این شرکت را پیدا کنند. بدون داشتن حقوق و حمایت‌های حقوقی، صاحب یک کسب‌وکار کوچک ممکن است در مسائل مربوط با مشتریان و کارکنان با مشکلات جدی مواجه شده و شرکت خود را نابود کند. بدون حقوق قانونی لازم، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک ممکن است با دعوی حقوقی شخصی مواجه شوند. برخی از صاحبان کسب‌وکار ممکن است نیاز به استفاده از یک شرکت با مسئولیت محدود یا مشارکت یک همکار نیاز داشته باشند.

کسب‌وکارهای کوچک
سهامداران
بسته به اندازه کسب‌وکار کوچک، اغلب سهامدارانی وجود دارند که علاقه مند به این کسب‌وکار شما هستند. اگر مالک شرکت فرصتی برای فروش سهام این شرکت فراهم کرده باشد، این افراد با خرید این سهام در هدایت فعالیت‌های شرکت با شما سهیم خواهند شد. با این حال، هنوز مهم است که یک وکیل مستندات حقوقی را پیش بینی کند تا نشان دهد که چگونه سهامداران به کار خود ادامه خواهند داد و اگر یکی از شریکان و سهامداران شرکت فوت کند یا شرکت را‌ترک کنند، چه اتفاق خواهد افتاد. منافع باید به گونه ای توافق شده و به تصویب برسد تا مانع از توقف درآمدزایی شرکت شود.

مالکیت معنوی و کسب‌وکار کوچک
بسیاری از صاحبان یک کسب‌وکار کوچک ممکن است در هنگام استفاده از یک نرم افزار آن را خریداری نکرده و یا در ان ثبت نام نکرده باشند. در صورت استفاده از این گونه نرم افزارها ممکن است برای شرکت شما مشکلاتی ایجاد شود. اگر شرکت شما از علامت تجاری مشابه یا نام تجاری یکسان با یک شرکت دیگر در یک منطقه استفاده می‌کند، مالک آن علامت تجاری ممکن است در دادگاه علیه شما شکایت کند.ا گر شرکت از موارد کپی رایت بدون پرداخت مجوز آن استفاده کند، همان نوع دعوی ممکن است اتفاق بیافتد. سپس صاحب شرکت ممکن است برای جبران خسارت جریمه شود.

شرکت‌های دیگری نیز هستند که با اختراعات و ثبت اختراعات خود مشکل دارند. اگر کسب‌وکار شما از محصولاتی استفاده می‌کند که از یک اختراع به دست می‌آیند، مخترع طرح ممکن است به خاطر استفاده بدون اجازه، علیه مالک شرکت شکایت کرده و خسارت و هزینه سنگینی را به شرکت شما بزند. به طور کلی بهتر است یک وکیل در شرکت خود داشته باشید تا تعیین کنید که آیا مشکل شما یک مسئله ساده است و پرداختن حق اختراع به فرد می‌توان آن را حل کرد و یا باید در دادگاه مشکل شما حل شود. مهم نیست که مسئله IP چه باشد، مالک شرکت ممکن است نیاز به مشاوره با یک وکیل داشته باشد تا این موضوع را درک و مشکل خود را حل کند.

کسب‌وکارهای کوچک
رقابت با کسب‌وکار کوچک
عوارض و مشکلات متعدد قانونی وجود دارد که ممکن است از طریق رقابت با کسب‌وکار کوچک دیگر بوجود آید. بعضی از این مشکلات از طریق مسائل حاکم بر بازار محلی بوجود می‌آیند. مشکلات قانونی دیگر از طریق قوانین محلی ایجاد می‌شوند. یک کسب‌وکار کوچک ممکن است نیاز به بررسی قوانین محلی برای اطمینان از درست بودن فعالیت خود داشته باشد. شیوه‌های رقابتی باید مجاز باشند و به مصرف کننده دروغ نگویند و همچنین حقیقت را درباره مواد، فرآیندها و تاکتیک‌های مختلف محصول شما ارائه دهند. استخدام کارکنان اگر برخی از کارگران به دلیل شرایط مهاجرت زیر سن قانونی باشند یا قادر به کار نباشند، همچنین می‌تواند مشکل قانونی دیگری ایجاد کند.

دادخواست شرکت‌های کوچک
یکی از مشکلات جدی قانونی که برای کسب‌وکارهای کوچک بوجود می‌آید، پرونده دعوی است. هنگامی‌که یک کارمند، مشتری یا یکی دیگر از طرفین با شرکت شما دچار مشکل می‌شود، دادرسی به دعوی شما امکان پذیر است. این شرایط معمولا نیاز به خدمات یک وکیل برای مذاکره، حل و فصل یا دفاع از پرونده شما دارد. در این شرایط مشاوره گرفتن از وکیل در مورد چگونگی ادامه دادن پرونده و کاری که باید انجام شود مهم است. به طور کلی، صاحب شرکت در صورتی که امکان پذیر باشد دارای وکیل خواهد بود. برای شرکت شما در صورت مواجهه با انواع مشکلات محلی و دولتی، پشتیبانی و کمک گرفتن از یک فرد متخصص در زمینه مسائل حقوقی بسیار با اهمیت است. با این حال، با دادخواهی، وکیل شما ممکن است به منظور جلوگیری از پیشرفت پرونده و ضرر مالی احتمالی، تصمیم به مذاکره و حل و فصل موضوع با طرف مقابل بگیرد. اگر دعوی قضایی اجتناب ناپذیر باشد، وکیل به صاحب کسب‌وکار در فرایند کمک خواهد کرد و پرونده را برای دفاع در برابر شاکی ارائه خواهد کرد.

وکیل کسب‌وکارهای کوچک در مشکلات حقوقی به شما کمک می‌کند
این که آیا موضوع یک مشکل قانونی محلی، ایالتی یا فدرال است یا خیر، وکیل در مورد مسائل حقوقی پرونده به شما و شرکتتان کمک خواهد کرد. او ممکن است مدارک و اسناد مورد نیاز برای پرونده را فراهم کند، و به صاحب کسب‌وکار در مسائل مختلفی که می‌توانند بعضا بسیار خطرناک نیز باشند، کمک می‌کند. وکیل همچنین ممکن است در جلوگیری از نقض قانون به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *